Vishay/BCcomponents D221G43C0GH6UL2R
D221G43C0GH6UL2R picture photo
Mfg. Part Number
D221G43C0GH6UL2R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D221G43C0GH6UL2R.pdf
Availability of D221G43C0GH6UL2R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D221G43C0GH6UL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D221G43C0GH6UL2R
Internal Part NumberEIS-D221G43C0GH6UL2R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLWithdrawal of D Series 01/Jul/2013
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D221G43C0GH6UL2R
Related LinksD221G43C, D221G43C0GH6UL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D221G43C0GH6UL2R Details Description
Related parts for D221G43C0GH6UL2R
FUSE GLASS 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT 128POS 10K 8LFCSP datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 237 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMC datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf