Vishay/BCcomponents D222M20Z5UH6TJ5R
D222M20Z5UH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D222M20Z5UH6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D222M20Z5UH6TJ5R.pdf
Availability of D222M20Z5UH6TJ5R
QUANTITY
D222M20Z5UH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D222M20Z5UH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D222M20Z5UH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D222M20Z5UH6TJ5R
Related LinksD222M20Z, D222M20Z5UH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D222M20Z5UH6TJ5R Details Description
Related parts for D222M20Z5UH6TJ5R
FAN BLWR CENT 314X378MM 230VAC datasheet.pdf
IC SW QUAD ANLG SPST R/R 16-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 143.85VC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 3NS 48TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf