Vishay/BCcomponents D222M20Z5UH6UJ5R
D222M20Z5UH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D222M20Z5UH6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D222M20Z5UH6UJ5R.pdf
Availability of D222M20Z5UH6UJ5R
QUANTITY
D222M20Z5UH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D222M20Z5UH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D222M20Z5UH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D222M20Z5UH6UJ5R
Related LinksD222M20Z, D222M20Z5UH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D222M20Z5UH6UJ5R Details Description
Related parts for D222M20Z5UH6UJ5R
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf
Connector Header 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SHDSL TRANSCEIVER LBGA-324 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
TERMINAL BLK 17POS 5.08MM 45DEG datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1.1A 287 MOHM datasheet.pdf