Vishay/BCcomponents D222Z20Y5VH63L2R
D222Z20Y5VH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D222Z20Y5VH63L2R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D222Z20Y5VH63L2R.pdf
Availability of D222Z20Y5VH63L2R
QUANTITY
D222Z20Y5VH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D222Z20Y5VH63L2R
Internal Part NumberEIS-D222Z20Y5VH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D222Z20Y5VH63L2R
Related LinksD222Z20Y, D222Z20Y5VH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D222Z20Y5VH63L2R Details Description
Related parts for D222Z20Y5VH63L2R
CONN HDR 2MM MALE 2ROW STR 56POS datasheet.pdf
OVP MOD CASES B,C,N,D,ECT+DATA datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 402 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.43 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 446MA 610 MOHM datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf