Vishay/BCcomponents D222Z20Y5VH65L2R
D222Z20Y5VH65L2R picture photo
Mfg. Part Number
D222Z20Y5VH65L2R
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D222Z20Y5VH65L2R.pdf
Availability of D222Z20Y5VH65L2R
QUANTITY
D222Z20Y5VH65L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D222Z20Y5VH65L2R
Internal Part NumberEIS-D222Z20Y5VH65L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D222Z20Y5VH65L2R
Related LinksD222Z20Y, D222Z20Y5VH65L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D222Z20Y5VH65L2R Details Description
Related parts for D222Z20Y5VH65L2R
CAP CER 150PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
IC DEBOUNCER SWITCH OCTAL 20SSOP datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 144CSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT YLW datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
MICRO 21C P 12" RBW JACKP NI datasheet.pdf