Vishay/BCcomponents D222Z20Y5VH6TL2R
D222Z20Y5VH6TL2R picture photo
Mfg. Part Number
D222Z20Y5VH6TL2R
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D222Z20Y5VH6TL2R.pdf
Availability of D222Z20Y5VH6TL2R
QUANTITY
D222Z20Y5VH6TL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D222Z20Y5VH6TL2R
Internal Part NumberEIS-D222Z20Y5VH6TL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D222Z20Y5VH6TL2R
Related LinksD222Z20Y, D222Z20Y5VH6TL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D222Z20Y5VH6TL2R Details Description
Related parts for D222Z20Y5VH6TL2R
JUMPER-H1501TR/A2015W/X 6" datasheet.pdf
XMITTER HANDHELD 433MHZ 8 BUTTON datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
IC SLAC NGCC OCTAL 196BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf