Vishay/BCcomponents D223M39Z5UH6TJ5R
D223M39Z5UH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D223M39Z5UH6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D223M39Z5UH6TJ5R.pdf
Availability of D223M39Z5UH6TJ5R
QUANTITY
D223M39Z5UH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D223M39Z5UH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D223M39Z5UH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D223M39Z5UH6TJ5R
Related LinksD223M39Z, D223M39Z5UH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D223M39Z5UH6TJ5R Details Description
Related parts for D223M39Z5UH6TJ5R
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5A CPH3 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M M8 CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 250V RADIAL datasheet.pdf
EEPROM SPI 64KB 8SOIC datasheet.pdf
QFN-48 STENCIL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 26POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf