Vishay/BCcomponents D223M39Z5UH6TL2R
D223M39Z5UH6TL2R picture photo
Mfg. Part Number
D223M39Z5UH6TL2R
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D223M39Z5UH6TL2R.pdf
Availability of D223M39Z5UH6TL2R
QUANTITY
D223M39Z5UH6TL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D223M39Z5UH6TL2R
Internal Part NumberEIS-D223M39Z5UH6TL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D223M39Z5UH6TL2R
Related LinksD223M39Z, D223M39Z5UH6TL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D223M39Z5UH6TL2R Details Description
Related parts for D223M39Z5UH6TL2R
BATTERY PACK NICAD 9.6V 500MAH datasheet.pdf
IC Z8 ENCORE MCU FLASH 8K 20SSOP datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 4POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT GP 3SIP datasheet.pdf
RES 200 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
XENOY PADLOCK 3.00 BODY GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 257MA 4.47 OHM datasheet.pdf