Vishay/BCcomponents D223Z33Z5VH6TJ5R
D223Z33Z5VH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D223Z33Z5VH6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V Z5V RADIAL
Datasheet Download
D223Z33Z5VH6TJ5R.pdf
Availability of D223Z33Z5VH6TJ5R
QUANTITY
D223Z33Z5VH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D223Z33Z5VH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D223Z33Z5VH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5V
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D223Z33Z5VH6TJ5R
Related LinksD223Z33Z, D223Z33Z5VH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D223Z33Z5VH6TJ5R Details Description
Related parts for D223Z33Z5VH6TJ5R
RES 2.4 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 700A 690V 3KN/80 AR UC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
GUARD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 5.3UH N87 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 4.69A 18 MOHM TH datasheet.pdf
LABEL CARD datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC284AMS8G datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 50PSIG STEEL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf