Vishay/BCcomponents D223Z39Y5VH6TJ5R
D223Z39Y5VH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D223Z39Y5VH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D223Z39Y5VH6TJ5R.pdf
Availability of D223Z39Y5VH6TJ5R
QUANTITY
D223Z39Y5VH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D223Z39Y5VH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D223Z39Y5VH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D223Z39Y5VH6TJ5R
Related LinksD223Z39Y, D223Z39Y5VH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D223Z39Y5VH6TJ5R Details Description
Related parts for D223Z39Y5VH6TJ5R
CONN HEADER .100" 5POS VERT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-18AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 604 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
M.2 CARD EDGE 67 POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf