FFF D25P24A6RX12LF
D25P24A6RX12LF picture photo
Mfg. Part Number
D25P24A6RX12LF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder Paste
Datasheet Download
D25P24A6RX12LF.pdf
Availability of D25P24A6RX12LF
QUANTITY
D25P24A6RX12LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25P24A6RX12LF
Internal Part NumberEIS-D25P24A6RX12LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDelta D Male Contacts 07/Oct/2015
Standard Package435
SeriesDelta D
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder Paste
FeaturesBoard Guide, Grounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating-
Housing MaterialLiquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25P24A6RX12LF
Related LinksD25P24A, D25P24A6RX12LF Datasheet, FFF Distributor
D25P24A6RX12LF Details Description
Related parts for D25P24A6RX12LF
RES 95.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 10W datasheet.pdf
CBL USB A RCPT TO B PLUG 100MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS SNAP-IN PIN datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
0.8MM WTB SMT SNGL RA datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
AM6000137 MALE ELBOW datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP POLY 47UF 20% 10V T/H datasheet.pdf