FFF D25P25K6PA00LF
D25P25K6PA00LF picture photo
Mfg. Part Number
D25P25K6PA00LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Wire Wrap
Datasheet Download
D25P25K6PA00LF.pdf
Availability of D25P25K6PA00LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D25P25K6PA00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25P25K6PA00LF
Internal Part NumberEIS-D25P25K6PA00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationWire Wrap
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25P25K6PA00LF
Related LinksD25P25K, D25P25K6PA00LF Datasheet, FFF Distributor
D25P25K6PA00LF Details Description
Related parts for D25P25K6PA00LF
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 33 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN SPADE FLNG 16-22AWG #6 RED datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 75/22MM-48" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf