FFF D25P91C6PV6CLF
D25P91C6PV6CLF picture photo
Mfg. Part Number
D25P91C6PV6CLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
D25P91C6PV6CLF.pdf
Availability of D25P91C6PV6CLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D25P91C6PV6CLF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25P91C6PV6CLF
Internal Part NumberEIS-D25P91C6PV6CLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationPress-Fit
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25P91C6PV6CLF
Related LinksD25P91C, D25P91C6PV6CLF Datasheet, FFF Distributor
D25P91C6PV6CLF Details Description
Related parts for D25P91C6PV6CLF
IC REG LDO 2.5V 0.1A SC70-5 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT PARALLEL IN 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 6W STEREO 28HTSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN TERM CABLE GOLD 18/20AWG datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf