FFF D25S13B4GV00LF
D25S13B4GV00LF picture photo
Mfg. Part Number
D25S13B4GV00LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D25S13B4GV00LF.pdf
Availability of D25S13B4GV00LF
QUANTITY
D25S13B4GV00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25S13B4GV00LF
Internal Part NumberEIS-D25S13B4GV00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDsub Insulator Raw Material 24/Nov/2009
Delta D Series 30/May/2011
Standard Package20
SeriesDelta D
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolyester
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25S13B4GV00LF
Related LinksD25S13B, D25S13B4GV00LF Datasheet, FFF Distributor
D25S13B4GV00LF Details Description
Related parts for D25S13B4GV00LF
MULTI-PAIR 2COND 22AWG 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5U 2-DIP datasheet.pdf
CONN FEMALE HOUSING 15POS BLUE datasheet.pdf
RES 365 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SILICON VARACTOR CHIP datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .050 120POS DR TH datasheet.pdf
NEXT IV G/P ST ZINC 444/164 datasheet.pdf
SPARE TRANSMITTER datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf