FFF D25S33E6UX00LF
D25S33E6UX00LF picture photo
Mfg. Part Number
D25S33E6UX00LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D25S33E6UX00LF.pdf
Availability of D25S33E6UX00LF
QUANTITY
D25S33E6UX00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25S33E6UX00LF
Internal Part NumberEIS-D25S33E6UX00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDsub Insulator Raw Material 24/Nov/2009
Dsub Series Plating 05/Jun/2010
Delta D Series 30/May/2011
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolyester
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25S33E6UX00LF
Related LinksD25S33E, D25S33E6UX00LF Datasheet, FFF Distributor
D25S33E6UX00LF Details Description
Related parts for D25S33E6UX00LF
IC VREF SERIES 1.25V TSOT23-6 datasheet.pdf
HOUSING COVER datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR 8-DFN datasheet.pdf
RES 34 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 20MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TRI N 16 SEAL NUT datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 180D B/T datasheet.pdf
CONN HDR MIX-TEK 8POS datasheet.pdf