Vishay/BCcomponents D271G39U2JH63J5R
D271G39U2JH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D271G39U2JH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 270PF 100V U2J RADIAL
Datasheet Download
D271G39U2JH63J5R.pdf
Availability of D271G39U2JH63J5R
QUANTITY
D271G39U2JH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D271G39U2JH63J5R
Internal Part NumberEIS-D271G39U2JH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance270pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D271G39U2JH63J5R
Related LinksD271G39U, D271G39U2JH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D271G39U2JH63J5R Details Description
Related parts for D271G39U2JH63J5R
RES SMD 30 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 267 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf