Vishay/BCcomponents D271G39U2JH63L2R
D271G39U2JH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D271G39U2JH63L2R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 270PF 100V U2J RADIAL
Datasheet Download
D271G39U2JH63L2R.pdf
Availability of D271G39U2JH63L2R
QUANTITY
D271G39U2JH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D271G39U2JH63L2R
Internal Part NumberEIS-D271G39U2JH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance270pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D271G39U2JH63L2R
Related LinksD271G39U, D271G39U2JH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D271G39U2JH63L2R Details Description
Related parts for D271G39U2JH63L2R
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
KEY FOB ABS BLK 2.84"L X 2.03"W datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 8DFN datasheet.pdf
IC MEMORY ADDRESS LATCH 64-TSSOP datasheet.pdf
IC STD VIDEO FILTER 3CH 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 26POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 24-24AWG DF65 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf