Vishay/BCcomponents D272Z20Y5VH63L2R
D272Z20Y5VH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D272Z20Y5VH63L2R
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D272Z20Y5VH63L2R.pdf
Availability of D272Z20Y5VH63L2R
QUANTITY
D272Z20Y5VH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D272Z20Y5VH63L2R
Internal Part NumberEIS-D272Z20Y5VH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance2700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D272Z20Y5VH63L2R
Related LinksD272Z20Y, D272Z20Y5VH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D272Z20Y5VH63L2R Details Description
Related parts for D272Z20Y5VH63L2R
PHOTODIODE BLUE 8.02MM SQ CLEAR datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN PIN 18-22AWG M-U MNL 30GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
2:1 RATIO HS DISPENSER BOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf