Vishay/BCcomponents D272Z20Y5VH6UJ5R
D272Z20Y5VH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D272Z20Y5VH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D272Z20Y5VH6UJ5R.pdf
Availability of D272Z20Y5VH6UJ5R
QUANTITY
D272Z20Y5VH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D272Z20Y5VH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D272Z20Y5VH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D272Z20Y5VH6UJ5R
Related LinksD272Z20Y, D272Z20Y5VH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D272Z20Y5VH6UJ5R Details Description
Related parts for D272Z20Y5VH6UJ5R
TVS DIODE 434VWM 698VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 6.3V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC DC-DC UMODULE BUCK 6A 84-LGA datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf