Vishay/BCcomponents D272Z20Z5UH63J5R
D272Z20Z5UH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D272Z20Z5UH63J5R
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D272Z20Z5UH63J5R.pdf
Availability of D272Z20Z5UH63J5R
QUANTITY
D272Z20Z5UH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D272Z20Z5UH63J5R
Internal Part NumberEIS-D272Z20Z5UH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance2700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D272Z20Z5UH63J5R
Related LinksD272Z20Z, D272Z20Z5UH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D272Z20Z5UH63J5R Details Description
Related parts for D272Z20Z5UH63J5R
GDT 100V 20% 2.5KA datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LAPPING FLM SLCN CARBIDE 10"DIA datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
JOINER TOOL datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Socket 76 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf