Vishay/BCcomponents D272Z20Z5UH65J5R
D272Z20Z5UH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D272Z20Z5UH65J5R
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D272Z20Z5UH65J5R.pdf
Availability of D272Z20Z5UH65J5R
QUANTITY
D272Z20Z5UH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D272Z20Z5UH65J5R
Internal Part NumberEIS-D272Z20Z5UH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance2700pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D272Z20Z5UH65J5R
Related LinksD272Z20Z, D272Z20Z5UH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D272Z20Z5UH65J5R Details Description
Related parts for D272Z20Z5UH65J5R
CAP CER 4700PF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf