Vishay Sfernice D2TO020C15001JTE3
D2TO020C15001JTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO020C15001JTE3
Brief Description
RES SMD 15K OHM 5% 20W TO263
Datasheet Download
D2TO020C15001JTE3.pdf
Availability of D2TO020C15001JTE3
QUANTITY
D2TO020C15001JTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO020C15001JTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO020C15001JTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO020C15001JTE3
Related LinksD2TO020C, D2TO020C15001JTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO020C15001JTE3 Details Description
Related parts for D2TO020C15001JTE3
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
26CIR MTA100 ASSY TAPE LF datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 1A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A MED datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 5V 34.5MM RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf