Vishay Sfernice D2TO020C18000JTE3
D2TO020C18000JTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO020C18000JTE3
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 5% 20W TO263
Datasheet Download
D2TO020C18000JTE3.pdf
Availability of D2TO020C18000JTE3
QUANTITY
D2TO020C18000JTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO020C18000JTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO020C18000JTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO020C18000JTE3
Related LinksD2TO020C, D2TO020C18000JTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO020C18000JTE3 Details Description
Related parts for D2TO020C18000JTE3
IC SWITCH BUS 32BIT TTL 80-QVSOP datasheet.pdf
RES SMD 309K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
BGA PIN ADAPTER 1.27MM SMD datasheet.pdf
ACCES NORMAL SEAL PG 16 datasheet.pdf
IGBT 600V 32A 140W TO247AC datasheet.pdf