Vishay Sfernice D2TO020C20000KTE3
D2TO020C20000KTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO020C20000KTE3
Brief Description
RES SMD 2K OHM 10% 20W TO263
Datasheet Download
D2TO020C20000KTE3.pdf
Availability of D2TO020C20000KTE3
QUANTITY
D2TO020C20000KTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO020C20000KTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO020C20000KTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±10%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO020C20000KTE3
Related LinksD2TO020C, D2TO020C20000KTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO020C20000KTE3 Details Description
Related parts for D2TO020C20000KTE3
FIXED IND 33UH 1.8A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 4COND YELLOW 1' datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
WINEMB RT TAG COUNT UPGRD (4K) datasheet.pdf
SAFETY MAT 1100X1000MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
RELAYS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf