Vishay Sfernice D2TO020C20R00FTE3
D2TO020C20R00FTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO020C20R00FTE3
Brief Description
RES SMD 20 OHM 1% 20W TO263
Datasheet Download
D2TO020C20R00FTE3.pdf
Availability of D2TO020C20R00FTE3
QUANTITY
D2TO020C20R00FTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO020C20R00FTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO020C20R00FTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO020C20R00FTE3
Related LinksD2TO020C, D2TO020C20R00FTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO020C20R00FTE3 Details Description
Related parts for D2TO020C20R00FTE3
IC MPU DETECT RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CABLE CAT5 1.0M datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf