Vishay Sfernice D2TO020C49R00FTE3
D2TO020C49R00FTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO020C49R00FTE3
Brief Description
RES SMD 49 OHM 1% 20W TO263
Datasheet Download
D2TO020C49R00FTE3.pdf
Availability of D2TO020C49R00FTE3
QUANTITY
D2TO020C49R00FTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO020C49R00FTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO020C49R00FTE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
SeriesD2TO20
PackagingTube
Resistance (Ohms)49
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO020C49R00FTE3
Related LinksD2TO020C, D2TO020C49R00FTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO020C49R00FTE3 Details Description
Related parts for D2TO020C49R00FTE3
SIDACTOR BIDIR 190V 400A DO-214 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 2A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/1.2V 0.3A 10TMLF datasheet.pdf
INSULATOR AUTO ANALYZER PVC WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf