Vishay Sfernice D2TO020CR0150FTE3
D2TO020CR0150FTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO020CR0150FTE3
Brief Description
RES SMD 0.015 OHM 1% 20W TO263
Datasheet Download
D2TO020CR0150FTE3.pdf
Availability of D2TO020CR0150FTE3
QUANTITY
D2TO020CR0150FTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO020CR0150FTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO020CR0150FTE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTube
Resistance (Ohms)0.015
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO020CR0150FTE3
Related LinksD2TO020C, D2TO020CR0150FTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO020CR0150FTE3 Details Description
Related parts for D2TO020CR0150FTE3
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 20POS RX datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 60 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 6A 125V datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
BOARD CLASS D AUDIO datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 12POS datasheet.pdf