Vishay Sfernice D2TO035C20001JRE3
D2TO035C20001JRE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO035C20001JRE3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 20K OHM 5% 35W TO263
Datasheet Download
D2TO035C20001JRE3.pdf
Availability of D2TO035C20001JRE3
QUANTITY
D2TO035C20001JRE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO035C20001JRE3
Internal Part NumberEIS-D2TO035C20001JRE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesD2TO35
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Power (Watts)35W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO035C20001JRE3
Related LinksD2TO035C, D2TO035C20001JRE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO035C20001JRE3 Details Description
Related parts for D2TO035C20001JRE3
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
FAN BLOWER 120X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
IC VREG SGL LNB W/I2C 16WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf