Vishay Sfernice D2TO035C68000JTE3
D2TO035C68000JTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO035C68000JTE3
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 5% 35W TO263
Datasheet Download
D2TO035C68000JTE3.pdf
Availability of D2TO035C68000JTE3
QUANTITY
D2TO035C68000JTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO035C68000JTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO035C68000JTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)35W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO035C68000JTE3
Related LinksD2TO035C, D2TO035C68000JTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO035C68000JTE3 Details Description
Related parts for D2TO035C68000JTE3
IC FILTER UNIV RC QUAD LN 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 7.62MM datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 14.5VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
TERM BLK SKT 6POS 2.36MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 413MA 880 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 0.15W 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 4W datasheet.pdf