Vishay Sfernice D2TO035C680R0KTE3
D2TO035C680R0KTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO035C680R0KTE3
Brief Description
RES SMD 680 OHM 10% 35W TO263
Datasheet Download
D2TO035C680R0KTE3.pdf
Availability of D2TO035C680R0KTE3
QUANTITY
D2TO035C680R0KTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO035C680R0KTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO035C680R0KTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)680
Tolerance±10%
Power (Watts)35W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO035C680R0KTE3
Related LinksD2TO035C, D2TO035C680R0KTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO035C680R0KTE3 Details Description
Related parts for D2TO035C680R0KTE3
IDC CABLE - CSR40G/AE40G/CSR40G datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
EVAL BLANK ADISIMPOWER ADP1864 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf