Vishay/BCcomponents D331G47U2JH65J5R
D331G47U2JH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D331G47U2JH65J5R
Brief Description
CAP CER 330PF 100V U2J RADIAL
Datasheet Download
D331G47U2JH65J5R.pdf
Availability of D331G47U2JH65J5R
QUANTITY
D331G47U2JH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331G47U2JH65J5R
Internal Part NumberEIS-D331G47U2JH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331G47U2JH65J5R
Related LinksD331G47U, D331G47U2JH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331G47U2JH65J5R Details Description
Related parts for D331G47U2JH65J5R
RES SMD 2.7KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 14DSO datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 28SOIC datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 27MM datasheet.pdf
RES 150 OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf