Vishay/BCcomponents D331K20Y5PH6TL2R
D331K20Y5PH6TL2R picture photo
Mfg. Part Number
D331K20Y5PH6TL2R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D331K20Y5PH6TL2R.pdf
Availability of D331K20Y5PH6TL2R
QUANTITY
D331K20Y5PH6TL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331K20Y5PH6TL2R
Internal Part NumberEIS-D331K20Y5PH6TL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331K20Y5PH6TL2R
Related LinksD331K20Y, D331K20Y5PH6TL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331K20Y5PH6TL2R Details Description
Related parts for D331K20Y5PH6TL2R
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
CABLE CENTRONICS MALE-MALE 2M datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 777K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2"-48" CLEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf