Vishay/BCcomponents D331K20Y5PH6UJ5R
D331K20Y5PH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D331K20Y5PH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D331K20Y5PH6UJ5R.pdf
Availability of D331K20Y5PH6UJ5R
QUANTITY
D331K20Y5PH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331K20Y5PH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D331K20Y5PH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331K20Y5PH6UJ5R
Related LinksD331K20Y, D331K20Y5PH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331K20Y5PH6UJ5R Details Description
Related parts for D331K20Y5PH6UJ5R
IC AUD/VID ENCODER MPEG 208-SQFP datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 100NS 28SOP datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 260MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
D4N-8C32R datasheet.pdf
LINE MODULE 100V IB MINDSPEED datasheet.pdf