Vishay/BCcomponents D332K29Y5PH63L6
D332K29Y5PH63L6 picture photo
Mfg. Part Number
D332K29Y5PH63L6
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D332K29Y5PH63L6.pdf
Availability of D332K29Y5PH63L6
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D332K29Y5PH63L6 Order Process
Ship out your order
Specifications of D332K29Y5PH63L6
Internal Part NumberEIS-D332K29Y5PH63L6
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.290" Dia (7.37mm)
Height - Seated (Max)0.157" (3.99mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D332K29Y5PH63L6
Related LinksD332K29, D332K29Y5PH63L6 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D332K29Y5PH63L6 Details Description
Related parts for D332K29Y5PH63L6
IC PHOTOTRANS IR 880NM SIDE-LOOK datasheet.pdf
CABINET TURNKEY 75.31"X22"X25.5" datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP LIMITING 25KHZ 16QFN datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
12+12 DIL SURFACE MOUNT P/HDR datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf