Vishay/BCcomponents D332K29Y5PH6TJ5R
D332K29Y5PH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D332K29Y5PH6TJ5R
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D332K29Y5PH6TJ5R.pdf
Availability of D332K29Y5PH6TJ5R
QUANTITY
D332K29Y5PH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D332K29Y5PH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D332K29Y5PH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D332K29Y5PH6TJ5R
Related LinksD332K29Y, D332K29Y5PH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D332K29Y5PH6TJ5R Details Description
Related parts for D332K29Y5PH6TJ5R
CAP CER 470PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 80MA 250VAC RAD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 8A TO252AA datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX7325 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 144POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf