Vishay/BCcomponents D332M20Z5UH63J5R
D332M20Z5UH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D332M20Z5UH63J5R
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D332M20Z5UH63J5R.pdf
Availability of D332M20Z5UH63J5R
QUANTITY
D332M20Z5UH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D332M20Z5UH63J5R
Internal Part NumberEIS-D332M20Z5UH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D332M20Z5UH63J5R
Related LinksD332M20Z, D332M20Z5UH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D332M20Z5UH63J5R Details Description
Related parts for D332M20Z5UH63J5R
CAP TANT 22UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 80POS R/A GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf