FFF D37P13A4PV00LF
D37P13A4PV00LF picture photo
Mfg. Part Number
D37P13A4PV00LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D37P13A4PV00LF.pdf
Availability of D37P13A4PV00LF
QUANTITY
D37P13A4PV00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D37P13A4PV00LF
Internal Part NumberEIS-D37P13A4PV00LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions37
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout4 (DC, C)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents, Mounting Brackets
Shell Material, FinishSteel, Tin/Zinc Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D37P13A4PV00LF
Related LinksD37P13A, D37P13A4PV00LF Datasheet, FFF Distributor
D37P13A4PV00LF Details Description
Related parts for D37P13A4PV00LF
DIODE GEN PURP 100V 1.5A SMA datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 120MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
IC PWR MNGMNT ATLAS 3G 247MAPBGA datasheet.pdf
IC LCD DVR UNVRSL LOW-MUX 80LQFP datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
RACK AND PANEL PLUG 125POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
MINICOAX HOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
Quad SPDT +-15 V/+12 V Switches IC datasheet.pdf