Amphenol Aerospace Operations D38999/20FA98HC-LC
D38999/20FA98HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FA98HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FA98HC-LC.pdf
Availability of D38999/20FA98HC-LC
QUANTITY
D38999/20FA98HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FA98HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FA98HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FA98HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FA98HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FA98HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20FA98HC-LC
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SOD323-2 datasheet.pdf
TRANS NPN 140V 10A TO-3P datasheet.pdf
IC FPGA 476 I/O 1020BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SO datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 240PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf