Amphenol Aerospace Operations D38999/20FC35PN-US
D38999/20FC35PN-US picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FC35PN-US
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN
Datasheet Download
D38999/20FC35PN-US.pdf
Availability of D38999/20FC35PN-US
QUANTITY
D38999/20FC35PN-US Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FC35PN-US
Internal Part NumberEIS-D38999/20FC35PN-US
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FC35PN-US
Related LinksD38999/20, D38999/20FC35PN-US Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FC35PN-US Details Description
Related parts for D38999/20FC35PN-US
IC DIFF TXRX W/TVS 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 300PF 2.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 15POS 2MM R/A datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 100NS 64FBGA datasheet.pdf
Connector Socket 76 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf