Amphenol Aerospace Operations D38999/20FC98PN-USHBSB2
D38999/20FC98PN-USHBSB2 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FC98PN-USHBSB2
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN
Datasheet Download
D38999/20FC98PN-USHBSB2.pdf
Availability of D38999/20FC98PN-USHBSB2
QUANTITY
D38999/20FC98PN-USHBSB2 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FC98PN-USHBSB2
Internal Part NumberEIS-D38999/20FC98PN-USHBSB2
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FC98PN-USHBSB2
D38999/20FC98PN-USHBSB2 Details Description
Related parts for D38999/20FC98PN-USHBSB2
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 5 RELAY TERM BLOCK datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 3.3V OUT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf