Amphenol Aerospace Operations D38999/20FD15HN-LC
D38999/20FD15HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FD15HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FD15HN-LC.pdf
Availability of D38999/20FD15HN-LC
QUANTITY
D38999/20FD15HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FD15HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FD15HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FD15HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FD15HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FD15HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20FD15HN-LC
CONN JACK STEREO R/A 3PIN 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 81BGA datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 1.5GHZ 32TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE GP 1KV 1.6A DO214AB datasheet.pdf