Amphenol Aerospace Operations D38999/20FD15JA-LC
D38999/20FD15JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FD15JA-LC
Brief Description
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FD15JA-LC.pdf
Availability of D38999/20FD15JA-LC
QUANTITY
D38999/20FD15JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FD15JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FD15JA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FD15JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FD15JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FD15JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20FD15JA-LC
RECEPT WRAPOST .062"DIA .510" datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DSP CTLR 16BIT 182CSPBGA datasheet.pdf
MIC PLUG HSG 9P (MKII) YELLOW datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT SECTOR 15.5DBI 120DEG RP SMA datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf