Amphenol Aerospace Operations D38999/20FD19HB-LC
D38999/20FD19HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FD19HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FD19HB-LC.pdf
Availability of D38999/20FD19HB-LC
QUANTITY
D38999/20FD19HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FD19HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FD19HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FD19HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FD19HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FD19HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20FD19HB-LC
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
HOLDER W/LED 3MM YELLOW R/A SGL datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 14DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES 8K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf