Amphenol Aerospace Operations D38999/20FE26HD-LC
D38999/20FE26HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FE26HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FE26HD-LC.pdf
Availability of D38999/20FE26HD-LC
QUANTITY
D38999/20FE26HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FE26HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FE26HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FE26HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FE26HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FE26HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20FE26HD-LC
BIT HEX 1/4" 0.98" datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X5R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT BIPOL RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/14/180G 1.5 BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT SKT datasheet.pdf