Amphenol Aerospace Operations D38999/20FF32HC-LC
D38999/20FF32HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FF32HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FF32HC-LC.pdf
Availability of D38999/20FF32HC-LC
QUANTITY
D38999/20FF32HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FF32HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FF32HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FF32HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FF32HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FF32HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20FF32HC-LC
RES 91K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #3 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HDR 88POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
1/4" POLYNYLON BRD SLVNG datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf