Amphenol Aerospace Operations D38999/20FG35HB-LC
D38999/20FG35HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FG35HB-LC
Brief Description
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FG35HB-LC.pdf
Availability of D38999/20FG35HB-LC
QUANTITY
D38999/20FG35HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FG35HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FG35HB-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FG35HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FG35HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FG35HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20FG35HB-LC
KIT EVAL FOR MAX9516 datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 48-TSOP TO 40-DIP datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 39UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf