Amphenol Aerospace Operations D38999/20FG39JN-LC
D38999/20FG39JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FG39JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FG39JN-LC.pdf
Availability of D38999/20FG39JN-LC
QUANTITY
D38999/20FG39JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FG39JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FG39JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FG39JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FG39JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FG39JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20FG39JN-LC
THERMOSTAT 130 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.75A 63VDC 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 500MW TO92-3 datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
SGE-225-2-1000 10000C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RCPT PNL MNT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 27 OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf