Amphenol Aerospace Operations D38999/20FG41HN-LC
D38999/20FG41HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FG41HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FG41HN-LC.pdf
Availability of D38999/20FG41HN-LC
QUANTITY
D38999/20FG41HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FG41HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FG41HN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FG41HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FG41HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FG41HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20FG41HN-LC
FUSE GLASS 800MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC CLK XO QUAD FREQUENCY 8SMD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR AM 14DSBGA datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 24"W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4POS SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
4 ADC with PLL, 192 kHz, 24-Bit Codec IC datasheet.pdf