Amphenol Aerospace Operations D38999/20FH21JD-LC
D38999/20FH21JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FH21JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FH21JD-LC.pdf
Availability of D38999/20FH21JD-LC
QUANTITY
D38999/20FH21JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FH21JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FH21JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FH21JD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FH21JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FH21JD-LC Details Description
Related parts for D38999/20FH21JD-LC
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR SH 12POS SIDE 1MM TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C, PWM Dimming 30mA Backlight 16-WLCSP datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
LAMP INCAND S-6 BAYONET 130V datasheet.pdf
VARISTOR 643V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf