Souriau Connection Technology D38999/20FH21SDL
D38999/20FH21SDL picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FH21SDL
Brief Description
CONN HSG RCPT 21POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
D38999/20FH21SDL.pdf
Availability of D38999/20FH21SDL
QUANTITY
D38999/20FH21SDL Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FH21SDL
Internal Part NumberEIS-D38999/20FH21SDL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeThreaded
OrientationD
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress Protection-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FH21SDL
Related LinksD38999/2, D38999/20FH21SDL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
D38999/20FH21SDL Details Description
Related parts for D38999/20FH21SDL
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
IC CAP DISCHRG 825V 5000NF 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf